Thursday, June 13, 2024

आत्मसमर्पण गरेका तिन फरार प्रतिवादी धरौटीम रिहा

ताजा / भरखरै प्राप्त

चार बर्ष पछि आत्मसमपर्ण गरेका सर्लाहीको रामनगर घटनाका तिन फरार प्रतिवादीहरु धरौटी रिहा भएका छन् ।

रामनगर गाउँपालिका–४ मा विकास निर्माणको बिषयलाई लिएर २०७५ साल कात्तिक १२ गते दुई समुह विच झडप भएको थियो । झडपमा सोही स्थानका राम बिलास महतोको मृत्यु भएको थियो । भने, राम नरेश महतोको खुट्टा भाचिनुका साथै अंगभंग भएको थियो ।

सोही घटनामा संलग्न मध्य फरार रहेका तिन जना धरौटीमा रिहा भएका हुन् । फरार रहेका रामनगर–४, बस्ने ४४ बर्षका धर्मेन्द्र साह, सोही स्थानका ३७ बर्षका राजिव कुमार यादव, ५० बर्षका देवेन्द्र राय यादवलाई जिल्ला अदालत सर्लाहीले धरौटीम रिहा गरेको हो ।

घटना लगतै फरार रहेका उनीहरु बिरुद्ध जिल्ला अदालतमा कर्तब्य ज्यान, ज्यान मार्ने उद्योग र हातहतियार खरखजना मुद्धा चलेको थियो । तिनै जनाले चार बर्ष पछि जिल्ला प्रहरी कार्यलय सर्लाहीमा आत्मासमर्पण गरेका एक प्रहरी अधिकारीले जानकारी दिए । उनीहरु तिनै जनालाई प्रहरीले ८ गते सोमबार जिल्ला अदालत उपस्थित गराएको थियो ।

जिल्ला अदालतले पक्राउ परेका मध्य धर्मेन्द्र साहलाई दुई लाख, राजिव कुमार यादव र देवेन्द्र राय यादवलाई जनही एक लाख ५० हजारका दरले धरौटीमा रिहा गरेको जिल्ला प्रहरी कार्यलय सर्लाहीका सूचना अधिकारी प्रहरी नायव उपरिक्षक कैलाश राईले जानकारी दिए ।

दुई छुट्टा छुटै राजनीतिक दाल विचको विवादका कारण उक्त घटना घटेको श्रोतको दावी छ ।

यसैबीच, सर्लाही प्रहरीले गएको दुई महिनामा ३४९ जना फरार अभियुक्तलाई पक्राउ गरिसकेको प्रहरी उपरीक्षक सुवेदीले बताए । उनका अनुसार पक्राउ परेकाहरु कर्तव्य ज्यान, कुटपीट, हातहतियार, लागूऔषधलगायत मुद्दाका अभियुक्त रहेका छन् ।

spot_imgspot_img
spot_img

लोकप्रिय

Related Articles