Thursday, June 13, 2024

नेपाली फिल्ममा कस्ट्युम डिजाइनिङ : कथाअनुसार स्टाइल कसरी पछ्याउने ?

ताजा / भरखरै प्राप्त

पहिरन भनेको व्यक्ति वा समूहको सौन्दर्य तथा प्रसाधनको एक विशिष्ट शैली हो, जसले वर्ग, लिंग, पेसा, जाति, राष्ट्रियता, गतिविधि वा युगलाई झल्काउँछ । संक्षेपमा भन्नुपर्दा वेशभूषाले मानिसको सांस्कृतिक दृश्यलाई प्रतिनिधित्व गर्छ ।

चाहे त्यो फिचर फिल्म होस् या टीभी सिरियल, यो विविधताले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्छ । फिल्मका पात्रको मागअनुसार डिजाइन गरिएका गुणस्तरीय पोशाकले फिल्मको सौन्दर्य बढ्छ । कस्ट्युम डिजाइन एक जिम्मेवार पेसा हो, जसले फिल्म, उत्पादन वा टेलिभिजन कार्यक्रमको लागि पहिरन डिजाइन गर्छ ।

नेपाली फिल्मको इतिहास छिमेकी मुलुक भारतीय उद्योगको भन्दा छोटो छ । जे होस्, यो विकसित भइरहेको छ । धेरै चीज गर्न बाँकी छ ।

कस्ट्युम डिजाइनरको भूमिका पात्रहरुको पोशाक वा वेशभूषा सिर्जना गर्नु हो र दृश्यलाई बनावट र रंगको संयोजनमा राख्नु हो । कस्ट्युम डिजाइनरले निर्देशक, ध्वनि डिजाइनर र अन्य रचनात्मक मानिससँग सहकार्य गर्दछ ।

spot_imgspot_img
spot_img

लोकप्रिय

Related Articles